CenkErdem.com Anasayfa
Forum Girizgah Forum Girizgah >  ® HAYRAT BİŞEE > La Daş La, Kaya La!
  Yeni Mesaşlar Yeni Mesaşlar
  Soru & Cevarp Soru & Cevarp  Forumda Ararım   Üye Olcam Üye Olcam  Gircem Gircem

Neden Yaşıyoruz?

Cevarp Yaz Cevarp Yaz Sayfa  123>
Yazar Kişi
Mesaş
  Başlık Ararım Başlık Ararım  Başlık Seçenekleri Başlık Seçenekleri
seloz Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Yer: izmit
Durum: Çevrimdışı
Mesaşlar: 370
Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak seloz Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Başlık: Neden Yaşıyoruz?
    Yazım: 14 Şehmuz 07 saat 19:03
ya birden böyle felsefik tarafım depreştii..aklıma geldi..yaşamaktaki amacımız nedir? neden yaşarız? amacımız ne? hangi kavram iiçin? soyut mu somut mu?
Tanryla aynı fikrde dğlm.İntihar edenlrn cehenneme gidcği konusnda.Kainatn yaratlışna katılmktn bıktığmda ruhum,intihr edecğm bnde.Denenmmiş 1 yolla.Bn ateist değlm.Babasıymş gbi,tanrya küsen 1 çocuğm
Sayfa Başı
nisa Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Yer: Zonguldak
Mesaşlar: 126
Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak nisa Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 21 Şehmuz 07 saat 16:20
ben çok bencilim sadece kendim için yaşıyorum
OLAPLÜP EVAT!!!
kaybettik severken yorulduk denerken bana sabırlar dilerdin sen pes ettin benden erken!!!
Sayfa Başı
shadow Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Yer: İzmir
Mesaşlar: 470
Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak shadow Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 21 Şehmuz 07 saat 17:58
sahibi olduğum her varlığı; varoluş amacı doğrultusunda, limiti dolana kadar kullanmak için ve neden varolduğumu araştırmak için yaşıyorum...

dipnot... eğer konuya cevap yazanlar olursa gayet hoş bi konu olacak kanaatimce... çok teşekkür...
Sayfa Başı
seloz Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak seloz Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 22 Şehmuz 07 saat 09:38

peki neden varolduğunu araştırırkeni istediğin cevaplara ulaşabildin mi?

Tanryla aynı fikrde dğlm.İntihar edenlrn cehenneme gidcği konusnda.Kainatn yaratlışna katılmktn bıktığmda ruhum,intihr edecğm bnde.Denenmmiş 1 yolla.Bn ateist değlm.Babasıymş gbi,tanrya küsen 1 çocuğm
Sayfa Başı
shadow Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak shadow Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 22 Şehmuz 07 saat 17:55
elbette ama bunun sonu yok ... yani araştırma derinleştikçe bi o kadar daha soru işaretleri ve somut cevaplar buluyorum...  bunu burada açıklamak istemiyorum... çünkü bu tez benim için fazlaca bi anlam ifade ediyor... herkesin yaşam felsefesi de farkı-ki bu olması gereken birşey-... her konuda olduğu gibi bu konuda da herhangi biriyle sürtüşme yaşamak istemiyorum...
Sayfa Başı
shadow Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak shadow Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 22 Şehmuz 07 saat 18:00
ya araştırma demişken; insanlar günlük yaşantılarından çıkaracağı dersler doğrultusunda-olabildiğince pozitif bi yaklaşımla- erişebileceği bilgiler... araştırma kelimesi biraz ağır kaçmışş olabilir...
Sayfa Başı
seloz Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak seloz Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 22 Şehmuz 07 saat 20:46
bence tarışılcak bi konu değil bu çünkü bu sorunun cevabı çok göreceli yani kişiden kişiye göe değişir. kesin bi cevabı veya doğruya yakın bi cevabı yok...neyse tabiki söylemek zorunda değilsin..zaten başlık pek de ilgi görmedi:P
Sayfa Başı
shadow Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak shadow Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 23 Şehmuz 07 saat 15:06
iyi adamlar(özellikle de dahiler) hiçbir zaman yaşadığı dönemde anlaşılamamışlardır... fasulye gibi bi nimet miyiz acaba keh keh?..
Sayfa Başı
_PaiNKilleR_ Liste Göster
Deynek Sahabı
Deynek Sahabı

Yer: İstanbul
Mesaşlar: 1747
Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak _PaiNKilleR_ Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 23 Şehmuz 07 saat 15:20
rte'nin oğlu daha çok gemicik alıp filo kursun diye.
Sayfa Başı
shadow Liste Göster
Emekçi Üye
Emekçi Üye

Mesaş Seçenekleri Mesaş Seçenekleri   Arak shadow Arak  Cevarp YazCevarp Direct Link To This Post Yazım: 23 Şehmuz 07 saat 17:17
 o da sizin hayatı yorumlama tarzınızın bi göstergesi olsagerek... yerden göğe kadar saygı duyuyorum....
Sayfa Başı
 Cevarp Yaz Cevarp Yaz Sayfa  123>

Foruma Zıpla Forum Yetkilersi Liste Göster